O nasO nas
Charakterystyka przedszkola

Nasze przedszkole nosi imię Dziadka Borodzieja. Mieści się w budynku wolnostojącym otoczonym dużym ogrodem, wyposażonym w sprzęty do zabaw. W przedszkolu są cztery oddziały podzielone na grupy wiekowe trzy-, cztero-, pięcio-i sześciolatki. Każdy oddział przedszkolny posiada salę do zabaw, połączoną z sanitariatami. Mamy również osobną jadalnię, w której dzieci spożywają wszystkie posiłki.

Przedszkole czynne jest od godziny 6.30 do 17.00. W tym czasie dzieci korzystają z trzech posiłków: I śniadania, II śniadania oraz obiadu. Jesteśmy otwarci na przyjmowanie do przedszkola dzieci, które mają problemy związane ze zdrowiem np. alergia, aby umożliwić im pobyt z rówieśnikami.

W naszym przedszkolu rodzice mogą oczekiwać fachowej opieki wychowawczej, pewnego bezpieczeństwa dla zapewnienia dobrego samopoczucia swojego dziecka, utrwalenia nawyków wpajanych dziecku w domu, indywidualnej pracy z dzieckiem, pod kątem rozwoju jego zainteresowań, uzdolnień, możliwości, wzorców, w dziedzinie przygotowania dziecka do pójścia do szkoły.

Dla naszych dzieci organizujemy co roku liczne wycieczki np. do lasu, na wieś, do stadniny koni, Ogrodu Botanicznego, ZOO, Palmiarni, do muzeów, po Poznaniu i okolicach, wycieczki agroturystyczne. Odwiedzają nas teatrzyki dla dzieci, Państwo Ciekawscy. My również przygotowujemy przedstawienia, na które zapraszamy dzieci i rodziców. Co roku organizujemy Festyn Rodzinny, na który zapraszamy całe rodziny.W tym roku bierzemy udział w projekcie "Mały wolontariat".

Mając na uwadze wszechstronny rozwój dziecka proponujemy bogatą ofertę bezpłatnych zajęć dodatkowych: rytmikę, gimnastykę korekcyjną, naukę języka angielskiego, ćwiczenia logopedyczne, religię.

Zapewniamy, że nasze przedszkole jest miejscem, w którym dzieci doskonale się bawią  a bawiąc się - uczą. Do naszego przedszkola dzieci przychodzą radosne i uśmiechnięte.

Nasz Patron

Patronem naszego Przedszkola jest Dziadek Borodziej, główny bohater książki Hanny Zdzitowieckiej pt. "Borowy dziadek - Borodziej". Autorka opisuje jego postać jako: "kawał drewna, do złudzenia przypominający jakiegoś ludzika, z długim sękatym nosem, brodą z zielonego mchu i wyciągniętą na kształt ręki gałązką, opartą na suchym kosturku". Borodzieja znalazły przedszkolaki, które wybrały się na spacer do lasu, w poszukiwaniu darów jesieni. Zabrały go do przedszkola i tam przygotowały mu miejsce w kąciku przyrody. Borowy Dziadek przeżył ze swoimi przyjaciółmi - Buczynką, Skrzydlaczkiem, Pajacykiem i Zajączkiem oraz z dziećmi koniec jesieni, zimę oraz wiosnę, potem wrócił do lasu.

Dzięki rozmowom Leśnego Dziadka z zabawkami, dzieci dowiadują się o zmianach zachodzących w przyrodzie, w poszczególnych porach roku, o zachowaniach zwierząt leśnych oraz o prawach panujących w lesie. Borodziej jest bardzo mądry, zna wszystkie drzewa i ich owoce, wie, z jakich nasion wyrastają i ile mają lat. Potrafi rozmawiać z roślinami i zwierzętami. Wszyscy w lesie bardzo go kochają i szanują. Mieszkańcy lasu przychodzą do niego po rady. Żaby i ptaki zapraszają go na koncerty. Poprzez rozmowy i różne przygody przeżywane razem z Pajacykiem, Zajączkiem, Buczynką i Skrzydlaczkiem, Borodziej umiejętnie przekazuje swoją wiedzę dzieciom. Interesująca historia Borowego Dziadka ukazuje odwieczną więź człowieka z przyrodą.

Hymn Przedszkola
I.   Idzie, idzie Dziad Borodziej